Sposoby na przytulny pokój dziennyPokoje dzienne są miejscem relaksu i spotkań towarzyskich. To także miejsce, w którym Ty i Twoja rodzina przygotowujecie się do wspólnego spędzania czasu. Przytulny salon to taki, w którym czujesz się zrelaksowany i wygodny. Możesz to osiągnąć, tworząc idealną atmosferę do czytania lub oglądania telewizji, a także do goszczenia przyjaciół i rodziny na miłym wieczorze. Kluczem jest zachowanie neutralności, tak aby kolory i tekstury nie wyróżniały się. Oto 10 pomysłów na przytulny salon, który sprawi, że od razu poczujesz się zrelaksowany i gotowy, by zasiąść do starej, dobrej zabawy.

Stosuj neutralną paletę kolorów

Każda przestrzeń, którą dekorujesz, będzie miała swoją paletę kolorów. Neutralne kolory są najlepsze, jeśli chodzi o tworzenie przytulnego salonu. Chcesz stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę, nie zwracając uwagi na żaden konkretny kolor. Neutralne kolory to miękkie błękity, szarości i brązy. Możesz też dodać trochę bieli oraz różne odcienie czerwieni i pomarańczy.

Wykorzystaj tekstury i kolory, które kochasz

Istnieje wiele sposobów na dodanie tekstury i ciepła do salonu. Jednym z nich jest dodanie poduszek w wybranych przez Ciebie kolorach. Poduszki to prosty sposób na dodanie tekstury i koloru do przestrzeni. Możesz również dodać ciepłe i zachęcające elementy, takie jak przytulny dywan lub koce, które będą pasować do reszty wystroju. Dywaniki można również wykorzystać jako akcent, umieszczając je na tle pustej ściany.

Dodaj zasłony

Zasłony zaciągnięte na okno mogą stworzyć poczucie prywatności i intymności. Możesz także użyć zasłon z wzorami lub obrazami, aby nadać przestrzeni indywidualny charakter. Zasłony mogą nawet stanowić akcent w pozostałej części wystroju salonu, umieszczając je na krześle lub kanapie.

Oświetlenie jest kluczowe!

Wiedza o tym, jak oświetlić salon, jest bardzo ważna. Chcesz, aby przestrzeń była przytulna i przyjazna, ale nie za ciemna. Żarówki zarówno w lampach, jak i w lampach sufitowych powinny być ciepłobiałe. Należy również ograniczyć ilość światła dochodzącego z innych części domu, ponieważ może to sprawić, że salon będzie sprawiał wrażenie zamkniętego.

Wyłącz telewizor i zamiast niego używaj lamp

Jeśli uwielbiasz mieć telewizor w salonie, ale chcesz, aby przestrzeń była przytulna i zachęcająca, spróbuj go wyłączyć! To kolejny prosty sposób na zmniejszenie ilości światła wpadającego do pokoju. Umieść telewizor w innym pomieszczeniu w domu, w którym go nie masz. Dzięki temu zmniejszysz ilość światła w salonie i sprawisz, że będzie on bardziej przytulny. Zamiast lub obok telewizora można też użyć lamp.

Przytulny pokój dzienny to taki, w którym czujesz się jak w domu. Aby stworzyć to uczucie, chcesz zachować neutralny i miękki wystrój, upewniając się, że w Twoim domu znajdują się przyjazne i zachęcające elementy, takie jak poduszki i koce. Nadaj przestrzeni przytulny charakter, zmniejszając natężenie oświetlenia i używając lamp zamiast telewizora.

 

Kilka zdań o autorze